Warto pracować sezonowo!

Rola przy winobraniu, we Francji gorącej i Prowansji, uruchamia się wczas pod koniec sierpnia. Im ciężko na północ kraju – tym później uruchamia się zbieranie owoców. Przykładowo w Alzacji zbiory idą nawet do połowy października. Można skorzystać inne epoki dojrzewania migdałów oraz przetaczać się z południa na północ kraju. Więc warto obrać się do Francji samochodem. Z inicjatyw pogodowych o momentach przygotowania roboty zbieracze dowiadują się na 1-2 tygodnie przed rozpoczęciem winobrania.

Zapłaty są najczęściej godzinowe – więc osiąga się najniższą krajową, czyli 9 euro. Zdarzają się pracodawcy, jacy oddają nic. W poszczególnych winnicach wybierana jest akcja na akord.

Pory pracowania obowiązków zależą od deklaracji z prezesem. Zawsze kreuje się od poniedziałku do soboty, choćby od szóstej rano, po 8 godzin dziennie – 4 godz. rano, potem, jak jest najokazalszy upał – 1,5 godz. przerwy, oraz po południu powrót na kolejne 4 godz. Według francuskiego prawa – funkcja że wykonywać się maksimum 6 dni w tygodniu tudzież nie że wchodzić 10 godzin dziennie.

We Francji obowiązuje 7- godzinny dzień książki, gdyby wytwarza się ponad 35 epok w tygodniu, przysługują nadgodziny: za pierwsze 8 nadgodzin – dodatkowe 50 proc. stawki, za wszą następną godzinę nadliczbową – 100 proc. We Francji nie wypłaca się podatku od nadgodzin.

Właściciel pola istnieje same zobowiązany do twierdzenia pomieszczenia oraz utrzymania. Zatrudnieni występują stale w zamkach dla zatrudnionych sezonowych, pomieszczeniach materialnych lub przyczepach campingowych. Ważna te podzielić sobie namiot na posesji szefa. Jeśli właściciel nie oferuje posiłków, powinien wybierać dodatek wyrównawczy na pożywkę, która egzystuje we Francji milsza niż w Polsce.

Momenty aktywności zawierają od 2 do 4 tygodni, w niewoli od winnicy, grupy ludziach kobiet, harmonie także sile pracy. W 2 tygodnie osiąga się maksimum 4 tysiące złotych netto. Warto dbać, iż w klimacie szkodliwej aury nie odbiera się oraz bieżący kolejność nie jest odpłatny.