Oferowanie pracy sezonowej

Przy doborze winogron we Francji zarobisz nawet 8 tysięcy złotych za maj pracy. To trudne fizycznie stanowisko zaś doskonale umieć choćby podstawy języka francuskiego. Gdzie szukać zatrudnienia?

We Francji spotyka się najznaczniejsza ilość winnic w Europie. Pewne spośród nich obejmują więcej 100 tysięcy hektarów. Przy zespole winogron można zastać niesłychanie wielu znajomych krajanów. Toż prosta sezonowa forma zarobkowania.

Rola przy winobraniu, we Francji gorącej i Prowansji, zaczyna się najwcześniej pod koniec sierpnia. Im wysoce na północ kraju – tym później organizuje się zbieranie owoców. Przykładowo w Alzacji zbiory stoją nawet do części października. Można spożytkować różne godziny dojrzewania zysków także wozić się z południa na północ kraju. Ponieważ o obrać się do Francji samochodem. Z uwag pogodowych o okresach rozpoczęcia roboty zbieracze dowiadują się na 1-2 tygodnie przed rozpoczęciem winobrania.

Ceny a praca sezonowa są najczęściej godzinowe – więc produkuje się najniższą krajową, czyli 9 euro. Zdarzają się pracodawcy, jacy pokrywają więcej. W poszczególnych winnicach przedkładana jest lektura na akord.

Godziny wykonywania obowiązków pragną od transakcji z mistrzem. Zwykle wytwarza się od poniedziałku do soboty, choćby od szóstej rano, po 8 godzin dziennie – 4 godz. rano, potem, kiedy jest najróżnorodniejszy upał – 1,5 godz. przerwy, natomiast po południu powrót na tamto 4 godz. Według francuskiego prawa – kompozycja może celebrować się maksimum 6 dni w tygodniu natomiast nie może przebywać 10 godzin dziennie.

We Francji obowiązuje 7- godzinny dzień pracy, jeśli kreuje się ponad 35 godzin w tygodniu, przysługują nadgodziny: za wczesne 8 nadgodzin – dodatkowe 50 proc. stawki, za jakąś następną porę nadliczbową – 100 proc. We Francji nie angażuje się podatku z nadgodzin.

Właściciel pola stanowi ze z pracy sezonowej ponadto zobowiązany do potwierdzenia zamieszkania i pożywienia. Ludzie żyją zwyczajowo w domkach dla typów sezonowych, pomieszczeniach ekonomicznych czyli przyczepach campingowych. Wolno same rozbić sobie namiot na dzierżawie szefa. Jeżeli zleceniodawca nie oferuje posiłków, powinien podejmować dodatek wyrównawczy na żywność, jaka egzystuje we Francji kosztowniejsza niż w Polsce.

Poziomy aktywności wynoszą od 2 do 4 tygodni, w dyscyplin od winnicy, ilości pracownikach kobiet, susze oraz reakcje pracy. W 2 tygodnie pracuje się maksimum 4 tysiące złotych netto. Warto myśleć, iż w sezonie złej pogody nie idzie się oraz owy termin nie jest komercyjny.